ورود کاربران عضویت کاربران

نكات مهم درموردآموزش شنا

7 / 10
از 15 کاربر

اکثرما شنا کردن را دوست داریم، اما بايد اطلاعات خود را دراين مورد بالاتر ببريم.

حال به صحبتهاي كارشناس ورزشي آقاي كشاورز توجه ميكنيم :ايشان داشتن اعتماد به نفس را موثرترین عامل یادگیری شنا عنوان می کند. اینکه قبل از شروع آموزش، این مربی است که می تواند با یک روانشناسی حساب شده،اطمینان خاطر از موفقیت دریادگیری را در نوآموزان دوچندان کند. او می گوید: با توجه به اینکه دوره مقدماتی، زمان آشنایی با آب، نحوه نفس گیری،انجام عمل دم و بازدم و شناور شدن بر روی آب است،در وهله اول، مربیان باید با صبر و حوصله دلهره ، استرس و به نوعی ترس از آب را از فرد مبتدی دور کنند تا جلسات آموزشی با خاطره خوش و ارتقا در یادگیری طی گردد. ازطرفی نوآموز نیز باید با اعتماد به اینکه مربی تا لحظه پایان سانس مراقب اوست ،وحشت از ورود به آب وامتناع از انجام حرکات اولیه آموزشی را کنارگذاشته و به دقت نکات گفته شده مربی را انجام دهد . وی ادامه می دهد:تجربه نشان می دهد افرادی که این ورزش را در برنامه هفتگی خود قرار می دهند، نسبت به سایرین از روحیه و نشاط همچنین قدرت تمرکز بسیارخوبی برخوردارند. آب آرامش خاصی به روح ،جسم و روان انسان می بخشد. کما اینکه تحقیقات حاکی از آن است افرادی که از بیماری هایی چون کمردرد،آرتروز گردن یا دردهای مفصلی رنج می برند، آب درمانی وضعیتشان را بهبود می بخشد، به طوری که گاهی دوز داروی مصرفیشان کمتر می شود .

در خصوص نکات ایمنی استفاده از استخرنیز گفت :قبل از ورود به استخر باید کاملا بدون آرایش بوده وسر و تمام بدن کاملا با شامپو شسته شود زیرا چربی ناشی از مواد آرایشی همچنین کثیف بودن مو و بدن باعث ایجاد آلودگی آب و بالاخره تذکرنکاتی مهم پیرامون شناگری الزامی است:اینکه حداقل دو ساعت قبل از ورود به استخر غذایی سبک خورده شود و به هیچ عنوان با معده پر به داخل آب نروید . از جویدن آدامس و خوردن خوراکی در آب باید جدا خودداری شود زیرا باعث خفگی می گردد. شناگران باید حتما ازلباس مخصوص شنا استفاده کنند. گذاشتن کلاه نیزشانس ریزش مو را کاهش می دهد . استفاده از حوضچه كلر قبل از ورود باستخر و بعداز توالت لازم و ضروريست براي جلوگيري از قارچ.

لیلی کافی : مفید است
9 2
من در این چند جلسه ای که شروع کردیم باآراد سعی کردم این موارد رو رعایت کنم و به نظرم مفید است.. ممنون
مدیریت : مرسي
5 0
باسلام جانم مرسي از شما و خوشحاليم كه به هدفمان نزديك شديم.
لیلی کافی : موافقم
8 0
من این زمانبندی رو در مورد آراد کاملا تجربه کردم. دقیقا بعد از همون مدت 40 دقیقه دیگه انگار واقعا تحمل موندن تو آب رو نداره. من همیشه فکر می کردم وجود پمپرز استخر وزنش رو سنگین می کنه و به همین دلیله که خسته میشه :-)
مدیریت : درست ميفرماييد.
5 0
باسلام جانم دراكثركودكان اين مسئله صادق ميباشد براي همين موضوع بيشتر مطالب آموزشي شنا به ٤٠ دقيقه اول كلاس منتقل شده و علت اينكه تاكيد ميشود دير سركلاس نياييد همين ميباشد. كسانيكه با تاخير حتي ٥ دقيقه وارد كلاس ميشوند جز اينكه درنهايت اموزششان كيفيت لازم را ندارد باعث ميشوند ريتم كلاس از حالت عادي خارج ميشود.
لیلی کافی : ضرورت عینک
8 0
آیا برای نوآموزها هم تهیه عینک لازم است؟ من چون فکر می کردم وجود عینک روی چشم ممکنه دیدش رو کمی محدود منه با توجه به سنش، براش تهیه نکردم ولی اگه برای جلوگیری از آسیب به چشم لازمه بفرمایید تا حتما تهیه کنم. ممنون
مدیریت : درست ميفرماييد.
6 1
باسلام جانم دقيقا درست عمل كرديد براي ترم اول و باتوجه به سن و شرايط شناگر اين تصميم گرفته ميشود كه توسط دلفين ستاره ( ستاره فراهاني) به شما زمانش گفته خواهد شد. درحال حاضر درترم اول زود ميباشد. مقالات بصورت كلي نوشته شده و استثنا هميشه وجود دارد.
آدرینا قربانی : ترم های پاییز و زمستان
6 1
آیا در ترم پاییز و زمستان امکان برگزاری کلاس ها جمعه ظهرها هم امکانپذیر هست؟
مدیریت : پاسخ
1 0
باسلام درحال حاضر خير خانم.
لیلی کافی : اعتماد به نفس
2 0
واقعا با ابن موضوع موافقم که شنا و تحرک در فضای آبی به شناگر حس اعتماد به نفس داده و او را تشویق می کند که با شرایط سخت دست و پنجه نرم کند. بعد از گذشتن یک ترم به وضوح این "اعتماد به خود" را در پسرم دیدم و او حالا بدون اینکه از اب بترسد با رغبت تمام به درون آب شیرجه میزند و از جدا شدن از من در داخل آب ترسی ندارد. من اینهمه را مدیون آموزش حرفه ای و بسیار صبورانه خانم فراهانی عزیز و محبت مادرانه ی ایشان می دانم. سپاسگزارم و امیدوارم این امر شروع خوب و مبارکی برای پسرم در این ورزش جذاب و مفرح و سالم باشد.
مدیریت : پاسخ
1 0
مرسي از شما مادرگرامي و قدرشناس تمام انچه درتوانم دارم را سعي ميكنم ارائه دهم. مرسي از همكاري شما در انجام تمرينات به بهترين حالت ممكن جانم.
لیلی کافی : استفاده از حوضچه کلر
3 0
ای کاش ضرورت رد شدن از حوضچه کلر را همه ی دوستان به جد درک کرده و از انجام آن و عادت دادن کودک دلبندشان به آن طفره نروند. اگر همه ی ما مادران به این درک و استنباط برسیم که رعایت بهداشت برای ورود به استخر پیش از همه به سلامت ماندن کودک دلبند و پاره ی تن خودمان کمک می کند، دیگر یقیننا هیچ گاه از آن طفره نخواهیم رفت. به نظرم اگر ترتیبی اتخاذ شود که رد شدن از حوضچه و دوش گرفتن پیش از شنا با جدیت بیشتری چک و کنترل شود، آن تعداد معدود نیز به حسب قانون مجاب به رعایت جدی تر این موارد خواهند شد. البته همینجا باید از بذل توجه خانم فراهانی عزیز برایکنترل حفظ استاندارد آب و تمیزی آن تشکر کنم.
مدیریت : پاسخ
1 0
كاملا درست ميفرماييد حق باشماست.اميدوارم شاگردان عزيزم بهتر رعايت كنند.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :