ورود کاربران عضویت کاربران

کارگاه شنای مادر کودک اكادمي شنادلفين ستاره چيست؟

7 / 10
از 15 کاربر

همان طور که می دانید زمان مناسب برای آموزش شنا سن 5 سالگی می باشد. متخصصین در امر آموزش شنا ٥سالگي رابراي شروع آموزش حرفه ای شنا به کودک مناسب می دانند.

تكنيك اموزش شنا به نوزادان و كودكان زير ٤ سال كاملا متفاوت ميباشد،آموزش شنا دركنار مادر و همراه با بازيهاي هدفمند كه منجربه يادگيري فنون شنا خواهدشد با روشهاي ويژه درمحيطي كاملا دوستانه و صميمي خواهدبود كه نه تنها كودك بلكه مادرهم ازان لذت خواهدبرد.

مواردي كه درطول ترمها اموزش داده خواهدشد:

  1. یادگیری مبانی اصلی و پایداری در شنا مانند فوت و شناوری  ،زيرآبي ،دوچرخه ،كرال ، شيرجه و پرش ، زيرآب رفتن همراه با فوت كردن ،تبديل يك شنا به شناي ديگر ،غلط زدن وخيلي مواردديگربا توجه به سن کودک
  2. یادگیری مهارتهاي چهار شنای اصلی باتوجه به سن و شرايط جسمي وروحي با توجه به تفاوتهاي فردي كه از يك كودك به كودك ديگر متفاوت است همراه با آرامش و شادی ، جذابیت ، هیجان و از همه مهم تر به همراه آموزش غیر مستقیم توسط  دلفین ستاره
  3. تلاش برای حفظ جان توسط خود کودک ويادگيري مقررات و قوانين مكانهاي آبي بعداز گذراندن مستمر و مرتب ترمهاي پيش بيني شده
  4. تربیت افراد متعهد ، با مسئولیت ، با نظم و انضباط و متوجه به دیگران و محیط پیرامون،يادگيري نوبت و رعايت ان در محيطي غيرازخشكي
  5. آموزش و افزایش قسمتي ازمهارتهاي ١٠گانه زندگی مانند احترام وتوجه به خالق هستي ،به كائنات ودوستان صبروانتظاردرگروه لذت بردن از ديدن لذت دوستان  ازطریق شعر و بازي ومفاهیم مرتبط با مسایل مرتبط نظیر احترام و تشکر از خالق هستی    

اما به علت فواید روحی ، جسمی ، اجتماعی ، ذهنی و پرورشی و ... که برای کودک در زمان آموزش شنا در حدود سن شش ماهگی اتفاق می افتد ، تصمیم بر این شد که کودکان به همراه مادر و یا مراقب اصلی خود در این کلاس ها که آموزش غیر مستقیم شنا و مفاهیم گوناگون و قسمتي ازمهارت های 10 گانه اصلی زندگی به همراه ریتم ، شعر ، اسباب بازی و وسایل کمک آموزشی فوق العاده متنوع و هیجان انگیزميباشد شركت کنند.

علت حضور مادر در آب ایجاد حس امنیت ، آرامش و لذت است . موفقیت دراموزش شنا به اين گروه سني ،اموزش غیر مستقیم می باشد که برای رسیدن به هدفمان  وآنچه  مارابراي تشکیل این کلاس ها سوق داد برساند.

متاسفانه  چهارمين علت مرگ كودكان زیر 5 سال در جهان خفگی در محیط های آبی هرچند کوچک و بی اهمیت ، حتی به اندازه یک وان حمام بوده است.

به همین دلیل مقررات ابتدایی مربوط به حفظ امنیت در مکان های آبی ایجاد شد و قرار بر این شد که توجه و دقت به این مسایل به کودکان آموخته شود که باعث ایجاد حس همدلی و کمک به هم نوع و توجه به امور مربوط به دیگر انسان ها و جلوگیری از فردگرایی و خودخواهی در آنها می شود.

اما تنها راه موفقیت در این راه همکاری با ما در درک کودک می باشد.

 

  • به هیچ عنوان کودک خود را با زور و عصبانیت به آب نفرستید.
  • کودکان خود را با یکدیگر مقایسه نکنید
  • به تفاوت های روحی ، ظاهری ، جسمی و روانی آنها احترام بگذاریم.
  • نتیجه محبت و آرامشی که به کودکتان دركنارآموزش غيرمستقيم شنا در گروه كناركودكان ديگرميدهيم را درطول عمرزیبای آنهاتماشامي کنیم.

  حتما بادقت مطالعه كنيد مقالاتو متشكرم ستاره فراهاني(دلفين ستاره)

 

لیلی کافی : مفید است
9 2
من در این چند جلسه ای که شروع کردیم باآراد سعی کردم این موارد رو رعایت کنم و به نظرم مفید است.. ممنون
مدیریت : مرسي
5 0
باسلام جانم مرسي از شما و خوشحاليم كه به هدفمان نزديك شديم.
لیلی کافی : موافقم
8 0
من این زمانبندی رو در مورد آراد کاملا تجربه کردم. دقیقا بعد از همون مدت 40 دقیقه دیگه انگار واقعا تحمل موندن تو آب رو نداره. من همیشه فکر می کردم وجود پمپرز استخر وزنش رو سنگین می کنه و به همین دلیله که خسته میشه :-)
مدیریت : درست ميفرماييد.
5 0
باسلام جانم دراكثركودكان اين مسئله صادق ميباشد براي همين موضوع بيشتر مطالب آموزشي شنا به ٤٠ دقيقه اول كلاس منتقل شده و علت اينكه تاكيد ميشود دير سركلاس نياييد همين ميباشد. كسانيكه با تاخير حتي ٥ دقيقه وارد كلاس ميشوند جز اينكه درنهايت اموزششان كيفيت لازم را ندارد باعث ميشوند ريتم كلاس از حالت عادي خارج ميشود.
لیلی کافی : ضرورت عینک
8 0
آیا برای نوآموزها هم تهیه عینک لازم است؟ من چون فکر می کردم وجود عینک روی چشم ممکنه دیدش رو کمی محدود منه با توجه به سنش، براش تهیه نکردم ولی اگه برای جلوگیری از آسیب به چشم لازمه بفرمایید تا حتما تهیه کنم. ممنون
مدیریت : درست ميفرماييد.
6 1
باسلام جانم دقيقا درست عمل كرديد براي ترم اول و باتوجه به سن و شرايط شناگر اين تصميم گرفته ميشود كه توسط دلفين ستاره ( ستاره فراهاني) به شما زمانش گفته خواهد شد. درحال حاضر درترم اول زود ميباشد. مقالات بصورت كلي نوشته شده و استثنا هميشه وجود دارد.
آدرینا قربانی : ترم های پاییز و زمستان
6 1
آیا در ترم پاییز و زمستان امکان برگزاری کلاس ها جمعه ظهرها هم امکانپذیر هست؟
مدیریت : پاسخ
1 0
باسلام درحال حاضر خير خانم.
لیلی کافی : اعتماد به نفس
2 0
واقعا با ابن موضوع موافقم که شنا و تحرک در فضای آبی به شناگر حس اعتماد به نفس داده و او را تشویق می کند که با شرایط سخت دست و پنجه نرم کند. بعد از گذشتن یک ترم به وضوح این "اعتماد به خود" را در پسرم دیدم و او حالا بدون اینکه از اب بترسد با رغبت تمام به درون آب شیرجه میزند و از جدا شدن از من در داخل آب ترسی ندارد. من اینهمه را مدیون آموزش حرفه ای و بسیار صبورانه خانم فراهانی عزیز و محبت مادرانه ی ایشان می دانم. سپاسگزارم و امیدوارم این امر شروع خوب و مبارکی برای پسرم در این ورزش جذاب و مفرح و سالم باشد.
مدیریت : پاسخ
1 0
مرسي از شما مادرگرامي و قدرشناس تمام انچه درتوانم دارم را سعي ميكنم ارائه دهم. مرسي از همكاري شما در انجام تمرينات به بهترين حالت ممكن جانم.
لیلی کافی : استفاده از حوضچه کلر
3 0
ای کاش ضرورت رد شدن از حوضچه کلر را همه ی دوستان به جد درک کرده و از انجام آن و عادت دادن کودک دلبندشان به آن طفره نروند. اگر همه ی ما مادران به این درک و استنباط برسیم که رعایت بهداشت برای ورود به استخر پیش از همه به سلامت ماندن کودک دلبند و پاره ی تن خودمان کمک می کند، دیگر یقیننا هیچ گاه از آن طفره نخواهیم رفت. به نظرم اگر ترتیبی اتخاذ شود که رد شدن از حوضچه و دوش گرفتن پیش از شنا با جدیت بیشتری چک و کنترل شود، آن تعداد معدود نیز به حسب قانون مجاب به رعایت جدی تر این موارد خواهند شد. البته همینجا باید از بذل توجه خانم فراهانی عزیز برایکنترل حفظ استاندارد آب و تمیزی آن تشکر کنم.
مدیریت : پاسخ
1 0
كاملا درست ميفرماييد حق باشماست.اميدوارم شاگردان عزيزم بهتر رعايت كنند.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :